Product Design Magazine #7 Luty 2021
Quo Vadis Interface in MMXXI? O kierunkach rozwoju interfejsów w 2021 roku
Drodzy Czytelnicy!
Szalenie miło mi jest Was powitać w dwudziestym pierwszym roku dwudziestego stulecia. Wraz z całą redakcją Product Design Magazine serdecznie dziękuję za ubiegły rok – był to nasz rok inauguracyjny, podczas którego przekonaliśmy się o tym, jak trudno jest tworzyć magazyn nie tylko prezentujący różne podejścia projektowe, ale także taki, który będzie Was inspirował do rozwoju Waszych karier lub Waszych przedsiębiorstw. Magazyn, który zaszczepiał będzie najlepsze praktyki badawczo–projektowe, na czym zyskają Wasze produkty. Wreszcie: magazyn, który poszerzał będzie Wasze horyzonty – „Next Horrizion” był pierwszą nazwą roboczą Product Design Magazine. Takie cele przyświecały nam przez cały ubiegły rok. Nie rozstajemy się z nimi, wręcz przeciwnie! Przeanalizowaliśmy Wasze potrzeby i oto, w tym roku, składamy na Wasze ręce nowy Product Design Magazine, który jest swoją lepszą odmianą ewolucyjną.
Zatem: jakie zmiany? Nowe działy, a nowe działy to jeszcze szersze horyzonty. User Research zawsze był, jest i będzie dla nas bardzo ważny, a stanowi on teraz część działu User Experience. UX to jednak nie wszystko, gdyż definiowanie i wytwarzanie skutecznych produktów cyfrowych wymaga szerszego ujęcia. Do kompleksowej debaty brakowało nam pierwiastków czysto technicznych. Takimi są teraz nowe działy: Devcode oraz QA Tests. Stworzyliśmy tym samym przestrzeń do technicznych wypowiedzi, które rzucać będą nieco inne światło na problemy projektowe.
Jak wiemy, każde wdrożenie nowego produktu wiąże się z odpowiednią komunikacją. Bez niej bowiem nie będziemy mogli dotrzeć do odbiorców, przekazać im tego, co najbardziej wartościowe w naszym produkcie i przekonać ich do używania go. Stąd też nowy dział: Digital. Tam znajdować się będą treści bezcenne zarówno dla biznesów (tych dojrzałych i tych wschodzących), jak i startupów. A skoro o startupach mowa, to również one doczekały się swojego działu — Startup. Uzupełniamy w nim wiedzę o funduszach inwestycyjnych, dobre praktyki planowania rozwoju oraz przekazujemy całą masę inspiracji. Znaczącemu przeobrażeniu przeszedł dział Fresh Splash. Teraz pod nazwą Splash znajdziecie, jak wcześniej, doniesienia o nowościach, literaturę i narzędzia, oraz W teorii — wiedzę w pigułce i W praktyce — super przydatne poradniki narzędzi, z których, krok po kroku, dowiecie się, jak coś zrobić.
Na szczególną uwagę zasługuje temat numeru, gdzie w absolutnie wyjątkowy sposób zapraszamy Was do uczestnictwa w rozmowie dwojga specjalistów. Krótko mówiąc: Product Design Magazine stał się pomostem pomiędzy różnymi specjalizacjami, domenami i metodykami, których celem jest definiowanie, wytwarzanie i wdrażanie produktów cyfrowych.
Z wielką ekscytacją zapraszamy do zanurzenia się w kolejną dawkę wiedzy i praktyki.